temiz-cilt

Temiz Cilt ve Sert Su Bağlantısı

Temiz cilt ve sert su arasında bir bağlantı olduğu açıktır. Her şeyin “temiz” olduğu fikri kulağa oldukça iyi geliyor: Temiz bulaşıklar, temiz mutfak tezgâhı, temiz banyo karoları ve temiz pencereler. Peki temiz bir cilde ne dersiniz?

Hiç duştan sonra parmaklarınızı önkolunuzda veya bacağınızda gezdirip sürtünme hissetmediğiniz oldu mu? “Temizlik” kavramı, vücudunuzdaki tüm yağlı kirlerin yıkanıp temizlendiği ve şimdi cildinizin ışıl ışıl olduğu anlamına gelmesidir.

Bu yaşadığınız durum sizin veya kullandığınız sabunun suçu değil. Bu noktada su kalitenizi hiç düşündünüz mü?

Sert Suda Yıkanma Gerçeği

Duştan sonra cildinizdeki temizlenmeme hissi, aslında sert suyun yıkayamadığı sabundan gelir. Banyo ürünlerinin çoğu sert suda köpürmez veya temizlemez. Bu nedenle cildinizde sabun kalıntısı kalır.

Küvetinizde biriktiğini fark ettiğiniz sabun köpüğünü veya iyi bir temizliğe ihtiyaç duyan cam duş kapılarında görünen kirliliği hayal edin. Vücudunuza yapışan şey tam olarak da bu.

Kalsiyum ve magnezyum mineralleri suyu sert yapan şeydir. Bu sert mineraller, sabunla birleşerek genellikle “pıhtı” olarak adlandırılan ve kulağa iğrenç gelen şeyi oluşturur. Sabun cildinize yapışır ve gözeneklerinizi tıkayabilir ve tahrişe neden olabilir. Bu yapışkan durum ayrıca kırılgan, sağlıksız saçlara yol açabilir.

Banyo sabunu görünümündeki bazı ürünler aslında cildi nemlendirmeye yönelik bileşenlerden yapılmıştır ve sizi mutlaka temizlemesi gerekmez. Bu durumda kullanmış olduğunuz temizlik malzemelerini özenle seçmelisiniz.

Sentetik içerik içermeyen saf ve doğal banyo ürünlerini tercih ediyorsanız, birçok şampuan pek cazip bir seçenek olmayabilir. Ancak başka bir seçenek daha var. Duş alma deneyiminizi iyileştirmenin ve gerçekten temizlenmenin en iyi yolu, evinizdeki bu sert mineralleri su yumuşatıcı ile temizlemektir. Ardından, tercih ettiğiniz banyo ürünlerini kullanın. Çünkü yumuşak su, ev temizlik ürünleri ve çamaşır ürünleri de dahil olmak üzere her tür sabun ve deterjanla çok daha etkilidir.

Yumuşak Su: Kaygan veya İpeksi Cilt Anlamı Taşır

Evlerine yakın zamanda bir su yumuşatıcı yerleştirmiş olan kişiler, duştan sonra ciltlerinin farklı hissettiğini fark edebilir. Bazıları bunu kaygan bir his olarak tanımlarken, diğerleri yumuşatılmış suda banyo yaptıktan sonra cildinin ipeksi pürüzsüzlükte olduğunu söylüyor.

Bazen insanlar bu histen şikâyet ederler çünkü hissettiklerinin geride bırakılan banyo ürünleri olduğunu düşünürler. Daha önce de açıkladığımız gibi, sabun köpüğü cildinizi yapışkan ve kuru hale getirir. Yumuşak suyla yıkadıktan sonra aslında hissettiğiniz şey, cildinizi korumak ve nemlendirmek için kullandığı vücudunuzun doğal yağlarıdır.

“Cildin, sebum üretimini düzenli tutan ve hücre devir hızında önemli bir rol oynayan doğal nemlendirici faktörünün bütünlüğünü korumak için kendi doğal lipidlerine ihtiyacı vardır. Cildin doğal lipidleri ayrıca cildin mikrobiyomunu beslemeye ve desteklemeye yardımcı olur ve folikülleri yağlı ve yumuşak tutar. Bu da kalıntıların ve aşırı ölü hücrelerin birikmesini önler.

Yağlı cildin akneye ve tıkanmış gözeneklere neden olduğu veya yağlı cildin temiz olması için daha sıkı veya daha sık temizlenmesi gerektiğine dair yaygın bir yanlış kanı vardır.”

Yumuşak suya alışık olmayanlar, aşırı durulama sonrası bile kayganlık hissi geçmiyor tepkisi verebilmektedir!

Daha iyi köpük banyoları ve temiz cilt istiyorsanız, bir su yumuşatıcı düşünmenin zamanı geldi. Donuk ve cansız saçlardan sıkıldıysanız, çözüm su yumuşatıcı olabilir. Vücudunuzdaki sabun köpüğüyle dolaşmak yerine banyo yaparken temizlenmeyi seviyorsanız, su arıtma uzmanınızla konuşmanın tam zamanı!

Saka Arıtım olarak birbirinden kaliteli su yumuşatma çeşitlerini ihtiyacınıza yönelik farklı modelleriyle sizlere sunuyoruz. Ev, ofis veya daha büyük işletmelerde modern su yumuşatma teknikleri kullanarak fark yaratın. Sağlığa önemin arttığı son yıllarda suyunuzu arıtmalı ve sağlıklı yarınlar için adım atmalısınız. Unutulmamalıdır ki nüfus ve trafiğin yoğun olduğu yerleşim alanlarında içme suyunun temiz kalması oldukça zordur. Bu kirliliği önlemek adına suyun içine katılan farklı türdeki koruyucu ilaçlar suyun tadını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca sağlığa da yararlı olduğu söylenemez. Bu durumda web sitemizden alacağınız modern su arıtma ve yumuşatma cihazları ve ekipmanlarıyla sağlığınız için önemli bir dokunuş yapmış olacaksınız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş