sertifikali-su-filtresi

Modern Su Arıtma Teknikleri

Modern su arıtma teknikleri ile sizde suyunuzda fark yaratın. Başta büyük şehirler olmak üzere aşırı bir su kriziyle karşı karşıya olduğumuz bir sır değil. Su kıtlığından su kaynağındaki kirleticilerin yükselmesine kadar her gün birçok su temini sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu su krizi hem ticari hem de yerleşim alanlarını etkiliyor ve bu nedenle insanlar bu büyüyen su sorununu çözmek için hızlı çözümler arıyor.

Geleneksel su arıtma teknikleri modası geçmiş durumda ve suyu temizlemek ve su kriziyle verimli bir şekilde başa çıkmak için modern teknikler gerekiyor. Modern su arıtma ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yazımızı okumaya devam edin.

Ters Osmoz Sistemleri

Su kaynağınızdaki kirleticilerin %95-99’unu ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilecek bir ürün arıyorsanız, bir ters ozmoz sistemi edinmenizi öneririz.

Ters ozmoz sistemleri, su basıncı oluşturur ve suyu, kirleticileri filtreleyen ve mikropların geçmesine izin vermeyen bir membran filtreden geçirir. Modern ters ozmoz sistemleri, mutfak tezgahınıza ve banyonuza kolayca takılabilen kompakt bir şekle sahiptir.

Ters ozmoz sisteminin sadece evlerde kullanılmadığını, ticari tesisler için önemli bir su arıtma sistemi olduğunu öğrenince şaşıracaksınız. Ters ozmoz sistemi, yiyecek ve içecek firmalarının Gıda Standartları Kurumu tarafından belirlenen yönergelere uymasına yardımcı olur. İlaç endüstrisi ayrıca temiz su kullanan üretim süreçleri için Ters ozmoz sistemlerini kullanır.

Birçok firma ve birey, karmaşık prosedürünü anlamadıkları için ters ozmoz sistemlerini kullanmamaktadır. Ancak, ters ozmoz süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, sizin için temel adımları listeledik:

Adım 1: Ön Filtreleme

Ters ozmoz işleminin ilk adımında su, sudaki tortu ve kumları temizleyen çoklu filtrelerden geçirilir. Membran filtreye zarar verebilecek kirleticilerin giderilmesine yardımcı olduğu için ön filtreleme işlemi gereklidir.

Adım 2: Membran Filtreleme

Su ön filtrelerden geçirildikten sonra, fosfat, arsenik ve cıva dahil olmak üzere çok çeşitli kirletici maddeleri temizleyen membran filtreden geçirilir. Ülkedeki su kaynaklarında kurşun olduğu bir sır değil. Neyse ki, bir Ters ozmoz sistemindeki membran filtre, su kaynağınızdaki kurşun miktarını azaltır.

Ters ozmoz işlemi sırasında kirleticilerin nereye gittiğini merak ediyorsanız, Ters ozmoz makinesinde kirli suyu atmak için kullanılan bir tahliye hattı vardır.

Adım 3: Filtreleme Sonrası

Birçok ters ozmoz makinesinde, membran filtreden alınan sudaki kötü kokuyu veya tadı gideren bir karbon filtre bulunur. Bu filtreleme sonrası süreç, su kaynağınızı arındırır.

Adım4: Su Deposu

Arıtılmış suyun tamamı, genellikle yaklaşık 7-14 litre su tutabilen bir su depolama tankında depolanır. Depolama tankı, suyu temizleyen musluğa doğrudan bağlıdır.

Evlerde ve ticari tesislerde kas hasarı, sinir hasarı, tansiyon sorunları, doğurganlık sorunları ve daha birçok hastalık dahil olmak üzere çeşitli hastalıkları önlemek için ters ozmoz sistemleri gerekli hale geldi. Ters ozmoz filtresi ayrıca cryptosporidium’u filtreleyerek mide sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.

Bir ters ozmoz sistemine ihtiyacınız varsa, onu sizin için kurabilecek su filtreleme uzmanlarıyla iletişime geçmeniz daha iyi olur. Sistemi kurduktan sonra, ömrünü uzatmak için sık sık bakım yapmayı unutmayın.

Ters ozmoz makineleri, kullanımınıza bağlı olarak genellikle altı ila on iki ay arasında bakım gerektirir. Su arıtma makinelerinizi tamir edebilecek bir uzmanla iletişim halinde kalmanızı öneririz.

Su Filtreleri

Kaynamadan çökelmeye kadar, geleneksel olarak suyu arıtmak için birçok yöntem kullanıldı. Bununla birlikte, su kaynağımız, ne yazık ki geleneksel su filtreleme yöntemleri kullanılarak giderilemeyen çok çeşitli kirleticilerle kirlenmiştir. Bu nedenle modern su arıtma firmaları, su kaynağını etkin bir şekilde arıtmak için kapsamlı su filtreleme teknikleri geliştirmek zorunda kaldı.

Klor Giderici

Çoğu zaman, su kaynağınıza klor sızabilir. Bu da cihazlarınıza zarar verebilir ve sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir. Kloru sudan uzaklaştırmanın başlıca faydaları şu şekildedir:

-Solunum Sağlığını İyileştirir

-Saç Dökülmesini Azaltır

-Aletlerin Ömrünü Artırır

Su Yumuşatıcı

Tıkanmış su borularınız veya kahve makinesi ve bulaşık makinesi gibi hasarlı su cihazlarınız mı var? Sert su tüm bu sorunlara neden olabilir ve genel su tedarik sisteminize de zarar verebilir. Kalsiyum ve magnezyum su kaynağınızda çözülürse sert suya dönüşür ve sizin için bir kabusa dönüşebilir.

Bu nedenle suyunuzdaki sertliği gidermek için modern teknikler kullanmanızı öneririz. Su sertlik sorununu nasıl çözeceğinizi merak ediyorsanız bir telefon kadar uzağınızdayız.

Saka Arıtım olarak birbirinden kaliteli su filtresi çeşitlerini ihtiyacınıza yönelik farklı modelleriyle sizlere sunuyoruz. Ev, ofis veya daha büyük işletmelerde modern su arıtma teknikleri kullanarak fark yaratın. Sağlığa önemin arttığı son yıllarda suyunuzu arıtmalı ve sağlıklı yarınlar için adım atmalısınız. Unutulmamalıdır ki nüfus ve trafiğin yoğun olduğu yerleşim alanlarında içme suyunun temiz kalması oldukça zordur. Bu kirliliği önlemek adına suyun içine katılan farklı türdeki koruyucu ilaçlar suyun tadını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca sağlığa da yararlı olduğu söylenemez. Bu durumda web sitemizden alacağınız modern su arıtma cihazları ve ekipmanlarıyla sağlığınız için önemli bir dokunuş yapmış olacaksınız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş