sert-su-ve-cilt-problemleri

Sert Su ve Cilt Problemleri

Sert su ve cilt problemleri arasında bağlantı olduğu açık. Muhtemelen bazı ürünlerin cildinizi ve saçınızı etkilediğini fark etmişsinizdir. Ancak kullandığınız suyun da buna katkıda bulunabileceğini biliyor muydunuz? Cildiniz kuru, kaşıntılı veya tahriş olmuşsa ve saçlarınız kıvırcık ve saman gibiyse, sert suyun saçınız ve cildiniz üzerindeki olumsuz etkilerinden muzdarip olabilirsiniz. İşte sert suyun vücudunuza zarar verdiği bazı noktalar:

Sert Su Mineralleri Etkili Bir Şekilde Temizlenmiyor

Sert suyunuz varsa, şampuanınızın ve duş jelinizin iyi bir köpük oluşturmadığını fark etmişsinizdir. Bu yüzden bolca kullanmanız gerekir. Bunun nedeni, sert suyun, pıhtılaşan ve suda çözünmeyen kimyasallar oluşturmak için sabundaki yağ asitleriyle reaksiyona giren kalsiyum ve magnezyum minerallerini içermesidir. Bu kimyasallar sadece saçınızı ve cildinizi temizleme konusunda yetersiz olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzda pis bir tabaka oluştururlar.

Sert Su Cildi Tahriş Ediyor

Zamanla, cildinizde ve saçınızda mineral ve sabun birikmesi, onları daha sağlıklı görünmelerine ve hissetmelerine neden olabilir. Sert suyun vücudunuzda bıraktığı sabunlu kalıntılardan dolayı cilt kurur ve kaşınır. Pislik sadece cildinizdeki nemi emmekle kalmaz, aynı zamanda akneye yol açabilecek gözenekleri tıkar.

Hassas bir cildiniz varsa, sert suda yıkadığınızda daha fazla cilt tahrişi olduğunu fark edebilirsiniz. Sadece sert suda yıkanmış giysiler giymek hassas cilde sahip kişilerde tahrişe neden olabilir.

Sert su, özellikle egzama ve dermatit gibi cilt rahatsızlıkları olan kişiler için problemlidir. Sert suyla birlikte bu rahatsızlıkların seviyesi daha da artabilmektedir.

Sert Su Saça Zarar Verir

Saçınızda sert su mineralleri biriktiğinde, görünüşünü ve hissini önemli ölçüde değiştirebilirler. Kalıntı saçınızı ağırlaştırarak mat ve cansız görünmesine neden olabilir. Ek olarak, sert su mineralleri saçınızdaki nemi alır, bu nedenle kuru ve kıvırcık hale gelir. Evde yıkarken saçınızı yönetmenin zor olduğunu, ancak kiralık yazlık veya spor salonundaki duşları kullandığınızda düzeldiğini fark ederseniz, kötü saç günlerinizin sorumlusu evinizin su kaynağının sertliği olabilir.

Aşırı durumlarda, sert su saç dökülmesine bile neden olabilir. Bu korkutucu sonuç, saç derisinde kalsiyum birikintilerinin oluşması ve tüylerin dipte kırılmasına neden olması nedeniyle oluşur.

Saçınızı ve Cildinizi Su Yumuşatıcı ile Koruyun

Sert suyun saçınız ve cildiniz üzerindeki etkileri korkutucu olsa da iyi haber şu ki, yumuşak su kullanımıyla birlikte bunlar hızla geçer. Evinize bir su yumuşatıcı takmak, saçınızı ve cildinizi uzun süre korumanın en iyi yoludur. Su yumuşatıcılar, evinizin suyunun sertleşmesine neden olan mineralleri gidererek günlük yıkamaya çok daha uygun hale getirir.

Sert su ve cilt problemleri hakkındaki yazımız size rehberlik yapacak türden. Saçınızın ve cildinizin donuk görünmesinden ve kuru hissetmesinden bıktıysanız, bugün bir su yumuşatıcıya yatırım yapın. Saka Arıtım, evinizin suyunu yumuşatarak cildiniz ve saçınız için daha nazik olmasını sağlayan bir dizi ürün sunar.

Saka Arıtım olarak birbirinden kaliteli su yumuşatma sistemlerini ihtiyacınıza yönelik farklı modelleriyle sizlere sunuyoruz. Ev, ofis veya daha büyük işletmelerde suyunuzu arıtarak sağlıklı bir içme ve genel amaçlı kullanım suyuna sahip olacaksınız. Sağlığa önemin arttığı son yıllarda suyunuzu arıtmalı ve sağlıklı yarınlar için adım atmalısınız. Unutulmamalıdır ki nüfus ve trafiğin yoğun olduğu yerleşim alanlarında içme suyunun temiz kalması oldukça zordur. Bu kirliliği önlemek adına suyun içine katılan farklı türdeki koruyucu ilaçlar suyun tadını olumsuz etkilemektedir. Ayrıca sağlığa da yararlı olduğu söylenemez. Bu durumda web sitemizden alacağınız su arıtma cihazları ve ekipmanlarıyla sağlığınız için önemli bir dokunuş yapmış olacaksınız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş